sobota, 10 marca 2018

AKUSZER BOGÓW




Tytuł: Akuszer Bogów
Autor: Aneta Jadowska
Cykl: O Nikcie
Ilość stron: 397
Wydawnictwo: Sine Quo None  Imaginatio
Okładka: Miękka, bez skrzydełek

SŁOWA KLUCZE: przeszłość, zabójczyni, mitologia nordycka, tajemnice

Miała spojrzenie drapieżnika dość inteligentnego, by nie polować z głodu, ale z wyrachowania...
                                             Aneta Jadowska

OPINIA: To już drugi Tom o przygodach Nikitty naszej płatnej zabójczyni. To właśnie ona wprowadza nas do swego magicznego, a zarazem brutalnego świata. Mamy tutaj dużo odniesień do tomu pierwszego, tak abyśmy szybko i sprawnie orientowali się w obecnej sytuacji. Dziewczyna po odkryciu rodzinnej tajemnicy postanawia dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu i jej towarzyszu Robinie. Dlatego oboje wyruszają do Norwegii, gdzie prowadzi ich ostatni trop. Jakby tego było mało, to ktoś znowu pragnie śmierci Nikitty, pytanie kto?
    Fabuła jest bardzo dynamiczna i uzależniająca. Czytając ją jarałam się niczym kiełbaska na ogniu. Genialne elementy fantastyczne wyjęte rodem z tolkienowski powieści dodają tylko finezji całej historii. Przez powieść leci się jak na skrzydłach zachwytu i fascynacji. Świat wykreowany przez panią Anetę jest dopracowany jak tort weselny. Każdy najdrobniejszy element to po prostu mistrzostwo i kunszt wykonania. Język jest lekki z elementami wulgaryzmów, co dodaje tylko charakteru i pikanterii całej historii.
     Bohaterowie Nikita i Robin to mój ukochany Team. Bardzo się ucieszyłam, że znowu się z nimi widzę. To takie samo uczucie, kiedy po długim czasie nie widzenia się z przyjaciółką, wychodzicie razem na kawę. Czujecie radość i ekscytację. Nie potrafiłabym wybrać, który bohater skradł mi serce, bo muszę przyznać, że oboje to zrobili. Nikita to kobieta dzika nieokiełznana silna i odważna. Robin z tajemniczą przeszłością zawsze jest pomocny, cierpliwy i zrównoważony. Ta dwójka to jak ogień i woda po prostu petarda.

PODSUMOWUJĄC: Według mnie ten tom jest o wiele lepszy od pierwszego. Zapytacie jak to ? Tak jest to możliwe. Mamy do czynienia z o wiele większą ilością postaci fantastycznych, akcja goni akcje, a bohaterowie są fenomenalni. Kocham ten świat, kocham te postaci. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom.

KOMU POLECAM? Wszystkim fanom fantastyki





2 komentarze:

  1. Witaj Dario... Miło mi Cię dodać do obserwowanych. Na pewno będę tu zaglądać. Pozdrawiam serdecznie <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę :* Mam nadzieję, że upolujesz tutaj coś dla siebie. Pozdrawiam i wysyłam pozytywne 💖

      Usuń