środa, 7 marca 2018

NIE MÓW NIKOMU
Tytuł: Nie mów nikomu
Autor: Harlan Coben
Ilość stron: 380
Cykl: W labiryncie kłamstw
Wydawnictwo: Albatros
Okładka: twarda

SŁOWA KLUCZE: morderstwo, tajemnicze zaginięcie, zemsta.

OPINIA: To moje pierwsze spotkanie ze słynnym autorem thrillerów. Czy było udane?
  Zacznijmy od fabuły. Pewnej sierpniowej nocy dochodzi do dziwnego ataku na młode małżeństwo. Kiedy młody mężczyzna odzyskuje przytomność, okazuje się, że nigdzie nie ma jego żony. Mija 8 lat od tego zdarzenia, a David nie może pogodzić się z jej stratą. Kiedy otrzymuje tajemniczą wiadomość jest w szoku. Według niej Elizabeth żyje. W takim.razie kogo pochował David? I co tak na prawdę wydarzyło się 8 lat temu?
 Głównym bohaterem jest David Beck. To młody mężczyzna po traumatycznych przeżyciach i utratą żony, nie potrafi ciągle dojść do siebie. I choć jest bardzo dobrym pediatrą, to sprawia wrażenie takiego budyniowego mężczyzny.  Taki wiecie ciepły, niezdecydowany i nieśmiały. Dla mnie był nudny a jego działania czasem irytujące.  Jego miłość do żony jest wręcz wyidealizowana. Jednak bardzo szybko nadrabia swą determinacją w rozwiązywaniu sprawy, kiedy dowiaduje się , że może jego żona żyje. Mimo takiej życiowej ułomności, nie poddaje się i jej szuka. Elizabeth natomiast jest bardzo tajemniczą postacią. Z każdym rozdziałem odkrywamy jej nowe sekrety. Ta bohaterka przyciąga nas swą siłą, kobiecością i wyrafinowaniem. I właśnie tę postać polubiłam, za jej kreację wzbudzającą skrajne emocje.
    Fabuła pełna jest zwrotów akcji, tajemnic, które nas bardzo szybko wciągają i sprawiają, że nie potrafimy odłożyć książki na bok. W raz z bohaterem odkrywamy nowe fakty z życia Elizabeth, o których nie miał pojęcia. Język jest przyjemny, choć niektóre opisy spowalniają całą fabułę.  Czy autor mnie zaskoczył ? Ojj tak i to wielokrotnie.

PODSUMOWUJĄC: jak przystało na thriller, trzyma w napięciu i zaskakuje czytelnika. Książkę czyta się szybko jednak trzeba się skupić na fabule. Bohaterowie jedni lepiej,drudzy gorzej wykreowani, ale to rzecz gustu. Mi bardziej spasowała Elizabeth.Inteligentna i genialna powieść.

KOMU POLECAM?  Fanom thrillerów i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym gatunkiem.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam twórczość tego autora. Jego książki czytam w ciemno.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Muszę Ci powiedzieć, że cieszę się z zakupu tej pozycji. Myślę, że chętnie poznam pozostałe książki, które wyszły z pod pióra Cobena :)

      Usuń