środa, 7 marca 2018

KINGTytuł: King
Autor: T.M Frazier
Cykl: The King
Ilość stron:335
Wydawnictwo: Kobiece
Okładka: miękka

SŁOWA KLUCZE: namiętność, zanik pamięci, przestępca, bezdomna.

Zasada jest prosta. Nigdy nie kłam kogoś, kto Ci ufa i nigdy nie ufaj komuś kto Cię okłamał.
                                                     Anonim

OPINIA: Książka ta wywołała nie jedną burzę zachwytu. W nie jednym domu kotlety zostały przypieczone, a mleko wykipiało. Czy powieść ta jest zasłużenie wychwalana? Czy możne jest to bardzo udany chwyt marketingowy?

   Historię poznajemy za pomocą dwóch bohaterów. Pierwszym z nich jest Brantley King. To właśnie on wprowadza nas w świat przestępczy. Opowiadania jak stał się tym kim jest teraz. King to bardzo silny, uparty i agresywny. Od małego życie go nie rozpieszczało. Jest to jakby takie wytłumaczenie, dlaczego King stał się przestępcą. Nasz bohater z pod ciemnej gwiazdy jest bardzo przystojny, pewny siebie i arogancki. Nie dziwota więc, że nie ma kobiety, która by mu nie uległa. King oprócz szemranych interesów jest tatuażystą i ma do tego ogromny talent.
  Drugim bohaterem jest tajemnicza Doe. Bezdomna dziewczyna, bez przeszłości stara się odkryć kim jest. Na pozór to bardzo delikatna, mała śliczna dziewczyna. Jednak kiedy poznajemy ją bliżej okazuje się, że ma dziewczyna jaja.
   Kiedy więc ścieżki Doe i Kinga się krzyżują, wtedy zaczyna się robić gorąco niczym w piekarniku. Dwie silne osobowości, tajemnice i przeszłość, która da o sobie przypomnieć w najmniej oczekiwanym momencie. To spowodowało, że rozpłynęłam się jak masło na patelni i skwierczałam: co tu się do cholibki wyrabia!!  Bohaterów nie sposób nie kochać. To nie są lukrowe ludziki miłe, słodkie i takie OH. Tutaj wszystko jest brudne, rządzone pierwotnymi potrzebami. To jak wpakować sobie do buzi papryczkę chilli. Jest zaskoczenie i paląca ostrość.

PODSUMOWUJĄC: Fabuła wciąga nas od pierwszych stron. Przestępca, dziewczyna z nieznaną przeszłością i wielka namiętność. No kochani to musiało się udać. Razem z bohaterami przeżywamy liczne przygody i odkrywamy tajemnice. Język jest wulgarny, ale to oddaje tylko klimat świata przestępczego. Powieść ta w genialny sposób przedstawia nam ludzi z marginesu społecznego ich zabawy i mroczny świat. Książkę wsysa się dosłownie jak Shake`a szybko i sprawnie. Już z niecierpliwością czekam, aż dorwę w swe ręce drugi tom 😍

KOMU POLECAM? Każdemu dorosłemu czytelnikowi, który chce poznać świat przestępczy. Kobietą, które uwielbiają niebanalne romanse i elementy erotyki.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza