wtorek, 6 marca 2018

BLIZNA
Tytuł: Blizna
Autor: Sharon Bolton
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Amber
Okładka: miękka

SŁOWA KLUCZE: morderstwa, węże, małe miasteczko,zemsta.

BLIZNY NOSIMY NIE TYLKO NA CIELE....

OPINIA: Standardowo przyjrzymy się na początku fabule. W małym miasteczku dochodzi do dziwnych zdarzeń związanych z wężami. Kiedy zostaje znalezione ciało mężczyzny, społeczeństwo jest przerażone i prosi o pomoc wycofaną i zlęknioną panią weterynarz Clarę Bening. Kiedy bohaterka myśli, że uporała się z niebezpiecznymi gadam, okazuje się, że węże to tylko przykrywka dla prawdziwego i groźnego gada zwanego mordercą. Clara wraz z miejscowym policjantem Mattem postanawiają rozwiązać tę kryminalną zagadkę. Zadajemy więc sobie pytanie z czym tak naprawdę mamy do czynienia? dziką naturą czy z seryjnym mordercą ?

 książka ta jest jak bezbarwny cukierek w paczce landrynek. Ani nie jest dobra, ani nie jest zła. Powiedziałabym,że jest nijaka. Smaku dodaje fakt, iż mamy do czynienia z dwoma tajemnicami, które należy rozwiązać. Pierwsza z nich jest główno-wątkowa, czyli kto stoi za atakiem węży i morderstwami? Druga dotyczy naszej pani weterynarz a mianowicie, dlaczego nasza bohaterka jest taka wycofana? Fabuła tej powieści naprzemiennie raz przyspiesza , raz zwalnia. Bohaterowie są ciekawie zaprezentowanie w szczególności główna bohaterka. Mamy tutaj elementy psychologii, która na pewno jest dużym plusem tej powieści. Motyw walki ludzi ze zwierzętami dość często poruszany był w ekranizacjach kinowych. I miałam pewne Deja vu czytając tę powieść, bowiem przed oczami stawały mi różne filmy z podobnymi problemami, z jakimi walczyli nasi bohaterowie na kartach powieści.

PODSUMOWUJĄC: jako fanka literatury kryminalnej czuję niedosyt. Uważam że autorka nie do końca wykorzystała potencjał tej książki. Bardzo podobała mi się kreacja głównej bohaterki, którą na początku brałam za osobę autystyczną, ale autorka zaskoczyła mnie,przedstawiając całkiem inny powód tego dziwnego zachowania. Niby pomysł ciekawy, ale wykonanie już słabe. Dlatego też uważam , że jest to taki średniaczek, który mnie po prostu nie zachwycił.

KOMU POLECAM?: książka na pewno spodoba się osobom, które interesują się weterynarią, ponieważ autorka dostarcza dużo fachowej wiedzy medycznej związanej z gadami. Polecam ją także wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą kryminalną.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza